Servis24.cz a telebankingTelefonické bankovnictví mělo větší roli v minulosti, dnes už je spíše jen doplňkovou službou Servis24.cz, kterou většina lidí nepoužívá. Pro ty, co ale internet nepoužívají zůstává telebanking Servis24.cz velmi užitečným pomocníkem, může se ale hodit i těm, co jsou třeba v zahraničí, kde zrovna nemají přístup k internetu. Telefonní bankovnictví České spořitelny – stejně jako to internetové a mobilní – je v provozu 24 hodin denně po celý rok, takže jej můžete používat opravdu kdykoliv a kdekoliv.

Servis24.cz a mobilní aplikace pro chytré telefony

Bez mobilních aplikací pro pohodlné spravování a kontrolu účtu se žádná moderní banka neobejde a nejinak je tomu i v případě České spořitelny a její služby Servis24.cz. V jeho rámci jsou aktuálně dostupné mobilní aplikace pro všechny tři významné mobilní operační systémy – Android, iOS a Windows Phone. Drtivá většina majitelů chytrých telefonů si tak může tyto aplikace snadno stáhnout, využít je navíc mohou i ti, kteří klienty České spořitelny nejsou – ti si díky aplikaci mohou najít nejbližší bankomat nebo pobočku.

Řešení problému se zapomenutým či zablokovaným heslem na Servis24.cz

Do internetového bankovnictví se většina lidí přihlašuje pomocí klientského čísla a hesla. Pokud se ale stane, že heslo zapomenete nebo je zadáte několikrát špatně a účet se Vám zablokuje, nic se neděje – heslo si můžete jednoduše a rychle nastavit nové. V takovém případě kliknete na odkaz pro zapomenuté (zablokované) heslo, vyplníte klientské číslo a vybrané znaky z bezpečnostního kódu, opíšete kód z esemesky, která Vám právě přišla a nastavíte si heslo nové.

Servis24.cz a výběr mezi klasickým přihlášením nebo přihlášením pomocí certifikátu

Pokud se naopak přihlašujete pomocí klientského certifikátu, žádné heslo nepotřebujete – toto přihlášení probíhá tak, že vyplníte pouze klientské číslo a vložíte čipovou kartu do čtečky. Tento způsob přihlášení je ještě bezpečnější, než ten standardní s heslem, na druhou stranu je ale dražší – je třeba si každá rok koupit nechat nahrát klientský certifikát (za 350 Kč), uživatel potřebuje také čipovou kartu a čtečku čipových karet.Autorizační SMS zprávy ve službě Servis24.cz

Další věcí, která zvyšuje bezpečnost aplikace Servis24.cz jsou autorizační SMS. Jednu už jsme zmiňovali v souvislosti s prvním přihlášením a při nastavování nového hesla, druhým případem, kdy je možné autorizační SMS využít, jsou nadlimitní platby. Klient služby Servis24.cz si může nastavit, že v případě platby nad určitý limit mu přijde SMS s kontrolním kódem a teprve po jeho opsání dojde k realizaci takové platby.

Jak vypadá prostředí internetového bankovnictví Servis24.cz?

Prostředí internetbankingu Servis24.cz je celé laděno do modré barvy a působí přehledným dojmem. V horním menu je umístěna lišta se základními položkami (účty, spoření, úvěry, investování, pojištění a e-shop), po levé straně je pak menu, do kterého si můžete umístit svoje oblíbené funkce. Internetové bankovnictví Servis24.cz není nijak složité, takže práci s ním zvládne každý, navíc si jej může každý vyzkoušet – stačí si jen otevřít stránku www.servis24.cz, kliknout na odkaz Demo a všechny funkce a možnosti této aplikace si v klidu a nezávazně vyzkoušet.

Jak si dobít kredit na mobilu pomocí Servis24.cz?

Jednou z oblíbených funkcí aplikace Servis24.cz je dobíjení kreditu mobilního telefonu. K němu se dostanete z hlavního menu po kliknutí na záložku Účty a následně na Mobilní platby. Zvolíte si odkaz Dobíjení kreditu a pak už jen jednoduše vyplníte požadované údaje (telefonní číslo, operátora atd.). Dobíjet je možné čísla u všech tří hlavních mobilních operátorů, můžete si také nechat poslat SMS zprávu s potvrzením o platbě. Pokud si budete z účtu dobíjet častěji, můžete si uložit šablonu a pak ji vždy použít – nebudete tak muset vše vyplňovat znovu a dobití kreditu bude ještě rychlejší.

Tyto stránky nejsou oficiální webovou prezentací České spořitelny a mají pouze informativní charakter.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!